tivibu nasıl kurulur?

<
1
Hkmt
Sürüm: Pardus 2009
bilgi
ileti adresi
01-03-2010 23:52

Arkadaşlar bidiğiniz gibi ttnet tivibu diye bir şey çıkardı. Sitesinden tivibu yazılımını indirip wine ile kurdum. Kurulum esnasında windows silverliht kurulacak dedi onada okey dedim ve kurdum. Şu anda wine programların içinde hem Silverliht hemde tivibu var. tivibu yu çalıştırnca microsoft silverliht kurup tekrar çalıştır diye bir uyarı veriyor.

Kısacası bu tivibu yu pardus da nasıl çalıştırabiliriz.

Saygılarımla,

Hikmet YILMAZ

etiketbireyselhaber

Pardus Anka: İhtilal!

ihtilalanka

Bu Pardus'un küllerinden yeniden doğuşunun hikayesidir. Bak evlat, bugün sana kralların şehrinde, kralcıklara baş kaldıranların efsanesini anlatacağım... Dünyayı toz pembe gören, masallar aleminde yaşadığını düşünenleri gerçeğe çağıran bir hikayedir bu.

Calligra 2.5.5 Çıktı!

calligralogo_1

Calligra ekibi; Calligra Suite'in bir dizi önemli hata düzeltmesi içeren 2.5.5 sürümünü duyurdu ve herkese en kısa sürede bu yenisürüme güncelleme yapmasını önerdi.

KDE 4.10 RC3 Çıktı!

Final sürüme ilişkin bir ertelemeden sonra son dakika değişikliklerine uyum sağlamak üzere KDE geliştiricileri, KDE 4.10 için üçüncü bir sürüm adayı yayınladı. Bu sürümün, 6 Şubat 2013'te çıkarılması planlanan KDE4.10'dan önceki son sürüm adayı olduğu söyleniyor.

MaviAtes
bilgi
ileti adresi
02-03-2010 00:54

Bir haber sitesinde tivibu'nun tanıtımını okurken, Linux ve Mac kullanıcıları için yakın zamanda (bir kaç ay içinde) çözüm üreteceklerini yazmışlardı.

Yani wine gibi bir şeye ihtiyaç duymadan doğrudan Linux için bir çözüm olacakmış. Bu durumda paket yöneticisinde bununla ilgili programı bulabiliriz, diye düşünüyorum.

Öyle istiyorum ki, Türk dili bilim yöntemleriyle kurallarını ortaya koysun ve her dalda yazı yazanlar bütün terimleriyle çoğunluğun anlayabileceği güzel, ahenkli dilimizi kullansınlar. _____Mustafa_Kemal_ATATÜRK_____
ozgurerdogdu
bilgi
ileti adresi
02-03-2010 01:00

tivibu' yu bilmiyorum ama sorun micro$soft silverlight ise firefox için "novell moonlight" diye bir eklenti var. Bir deneyin isterseniz.

Hkmt
bilgi
ileti adresi
02-03-2010 20:15

ozgurerdogdu, 02/03/2010 01:00 tarihinde:

tivibu' yu bilmiyorum ama sorun micro$soft silverlight ise firefox için "novell moonlight" diye bir eklenti var. Bir deneyin isterseniz.

moonlight  ile çalışmıyor. 444 0 375 aradım silverlight olmaz sa olmaz diyorlar.

bu tür işlere çok kızıyorum. Birileri bir şeyler yapıyor ve microsoft un ekmeğine yağ sürüyor. Sen Türk Telekomsun önce kendi yazılımını kendi mühendislerini düşün....

nmurat
Sürüm: Pardus 2011
bilgi
ileti adresi
02-03-2010 22:16

türk telekom yazın talebinizi arkadaşlar.

aynı şekilde ttnet müzik ten de faydalanamıyoruz ama bu konu ile ilgili sıkıntı müyap tan kaynaklanıyor bildiğim kadarıyla.

talep edelim talepler dikkate alınmıyorsa (ki ben talep ettim sonucunu bekliyorum) telekomdan almakta olduğumuz hizmeti kapattırabilir (ki ben ciddi ciddi düşünüyorum) 3G ye felan geçebiliriz.

Bu yazdığım konusunda çok emin değilim ama bu ülkede bildiğim kadarıyla rekabet kurumu diye bir kurum var. orada telekom şikayet konusu edilebilir. bu konu hukukçular tarafından değerlendirilebilir.

saygılar

tayfunkavasoglu
bilgi
ileti adresi
02-03-2010 22:47

Ben bu konuda bir Mail attım ve hayrettir ki cevap aldım =)

"Şu anda sadece Windows'da çalışmaktadır, diğer sistemler için de çalışıyoruz" mealinde bir şeyler söylüyorlar...

semih016
bilgi
ileti adresi
02-03-2010 23:40

Adam hizmet yaptığını sanıyor ama kendinden daha çok nefret ettiriyor böyle eksik yaparak.

Pardus.. daima..
osmank3
bilgi
ileti adresi
03-03-2010 00:16

Çok merak ediyorum: Acaba Türkiye'ye çalışan bir şirket yaptığı bir hizmeti ilk olarak bir linux'a uyarlayacak mı? TTnet isimli şirketin ben linux'a bir katkısını görmedim bu güne kadar. En basit örnek TTnet müziği kullanabilen linuxçu var mı? Yok :D Velhasılı kelam hâlâ linux yaygın değil ya da yaygınlığının farkına varılamıyor.

BayOK
bodmaz
bilgi
ileti adresi
12-03-2010 23:25

bende muzdaribim tivibu meselesinden, aslında Telekomun herşeyinden...

Taban
bilgi
ileti adresi
13-03-2010 19:13

bu tür işlere çok kızıyorum. Birileri bir şeyler yapıyor ve microsoft un ekmeğine yağ sürüyor. Sen Türk Telekomsun önce kendi yazılımını kendi mühendislerini düşün....

aynen katılıyorum

OmerTaban.Com
ceylandag
bilgi
ileti adresi
13-06-2010 15:46

Tivibu'yu linux ta malesef çalıştıramazsınız.

MURATSPLAT
bilgi
ileti adresi
13-06-2010 16:58

Hkmt, 01/03/2010 23:52 tarihinde:

Arkadaşlar bidiğiniz gibi ttnet tivibu diye bir şey çıkardı. Sitesinden tivibu yazılımını indirip wine ile kurdum. Kurulum esnasında windows silverliht kurulacak dedi onada okey dedim ve kurdum. Şu anda wine programların içinde hem Silverliht hemde tivibu var. tivibu yu çalıştırnca microsoft silverliht kurup tekrar çalıştır diye bir uyarı veriyor.

Kısacası bu tivibu yu pardus da nasıl çalıştırabiliriz.

Saygılarımla,

Hikmet YILMAZ

Şuan için tek çözüm Virtualbox veya KVM gibi sanallaştırma programlarının üzerinde windows ile çalıştırabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi İletişim Öğrencisi..
adonis35
bilgi
ileti adresi
23-06-2010 10:51

Öncelik eğer yanlış bilmiyorsam Türk Telekom Bir italyan firmasıdır;

Ben yaklaşık 6 aydır tivibu ya üyeyim ve linux kullanıcısı olarak kullanmak nasip olmadı... :)

Ben de mail gönderenlerdenim ;

Yaklaşık olarak şöyle bir şey yazdım : Aboneliğimi iptal etmek istiyorum kullanamadığım bir ürüne para vermek istemiyorum (aylık 1 tl nin peşinde değilim linux u gözardı etmelerine kızdım) ama iptal etme seçeneği yok nasıl iptal edebileceğimi öğrenebilir miyim... Gibi bir yazı yazdım...

Cevap olarak şöyle bir yazı geldi :);

"Aylık 1 tl den ekstra plus aboneliniz 6 ay uzatılmıştır" diye :)... Ben seyredemiyorum diyorum; bey efendiler bana kıyak geçtiklerini düşünerek 4 tl yerine 1 tl ödemeye devam edebileceğimi söylüyorlar :)

aokuyumcu
bilgi
ileti adresi
24-06-2010 11:57

selamlar

türk telekom aboneliklerimin hepsini iptal ettirdim ve maddi , manevi rahatladım .. eğer bölgenizde fiber internet var ise bayağı cazip bir fiyata problemsiz , ttnet e göre daha ucuz , hat sabit üçreti ödemeden faydalanabilirsiniz .. inceleyin kazancınızı göreceksiniz

iptal etirmek için bağlı bulunduğunuz bölgedeki türk telekom md gidip dilekce vermeniz gerekiyor dilekceyi aldıktan sonra telefon ile aranmak istemiyorsanız dilekce üzerine " lutfen aramayın " gibi bir ifade yazarak belirtin

Bu ileti 1 kez değiştirilmiş olup, son kez 24-06-2010 12:04 tarihinde aokuyumcu tarafından değiştirilmiştir.

[FaSt]aokeles
adonis35
bilgi
ileti adresi
26-06-2010 21:18

Ben fiber internete de merak sardım ;

bilmiyorsanız sorun isterseniz sınırsız diye sattıkları ürün 50 gb kotalı sonra hızınız içler acısı bir durum alıyor;

hayır 10 mb hızıyla e mail lerimi kontrol etmekten fazlasını yapmak için ilgileniyorum...

Bey efendiler adaletli kullanım adında bir fikir keşfetmişler suyunu çıkarıyorlar....

Güncellemeler fragmanlar youtube vs vs bunlar gökten zenbille inmiyor 10 mb ile ben 1 hafta bilemedin 2 hafta da bitiririm o 50 GB cığı ... İlk çıktığında baya heyecanlanmıştım bu olayı duyunca iyi ki maceraya girmedim diye dua ettim... hayır modem parası falan baya masraflı macera olacaktı.....

Yanıtla
<
1