bitişik eğik el yazısı fontu

eyasin
Sürüm: Pardus 2009
bilgi
ileti adresi
14-11-2009 23:34

ben sınıf öğretmeniyim ve büyük bir beğeniyle openoffice kullanıyorum ancak bu uygulamada bitişik eğik el yazısı fontu bulamadığım için 1. sınıf öğrencilerime etkinlik hazırlamak için mecburen okuldaki bilgisayarda office 2007 kullanarak etkinliklerimi hazırlıyorum.

openoffice uygulamasında handwritingmutlu stilinde yazı fontunu bir türlü bulamadım, eğer bilen varsa o fontun ismini söyleyebilir mi ya da o fonta ulaşmamı sağlayabilir mi?

etiketopenoffice.org

Pardus Anka: İhtilal!

ihtilalanka

Bu Pardus'un küllerinden yeniden doğuşunun hikayesidir. Bak evlat, bugün sana kralların şehrinde, kralcıklara baş kaldıranların efsanesini anlatacağım... Dünyayı toz pembe gören, masallar aleminde yaşadığını düşünenleri gerçeğe çağıran bir hikayedir bu.

Calligra 2.5.5 Çıktı!

calligralogo_1

Calligra ekibi; Calligra Suite'in bir dizi önemli hata düzeltmesi içeren 2.5.5 sürümünü duyurdu ve herkese en kısa sürede bu yenisürüme güncelleme yapmasını önerdi.

KDE 4.10 RC3 Çıktı!

Final sürüme ilişkin bir ertelemeden sonra son dakika değişikliklerine uyum sağlamak üzere KDE geliştiricileri, KDE 4.10 için üçüncü bir sürüm adayı yayınladı. Bu sürümün, 6 Şubat 2013'te çıkarılması planlanan KDE4.10'dan önceki son sürüm adayı olduğu söyleniyor.

AliIsingor
Kedi Terbiyecisi
Sürüm: Pardus 2011
bilgi
ileti adresi
14-11-2009 23:58

Miama Regular

Promocja

Pecita

Sanırım bunlar işinizi görür.

http://www.teknokedi.com
nmurat
Sürüm: Pardus 2011
bilgi
ileti adresi
14-11-2009 23:59

http://www.fonttr.com/trharfYaz.aspx?fnAd=HANDM___.TTF&kl=H&grup=El%20Yaz%C4%B1s%C4%B1&ism=Hand%20writing%20Mutlu&zp=HANDM___

adresinden handm__.zip dosyasını indirin içindeki handm__.ttf dosyasını windows ta c:\windows\fonts klasörüne kopyalayın

pardus ta ise sistem ayarlarında yazı tipi kurucusunu kullanarak kurabilirsiniz.

kolay gelsin

eyasin
bilgi
ileti adresi
15-11-2009 00:16

yardımlarınız için teşekkürler sorun halloldu. sonuna kadar openoffice, sonuna kadar pardus :D

novice
bilgi
ileti adresi
15-11-2009 00:24

eyasin, 14/11/2009 23:34 tarihinde:

ben sınıf öğretmeniyim ve büyük bir beğeniyle openoffice kullanıyorum ancak bu uygulamada bitişik eğik el yazısı fontu bulamadığım için 1. sınıf öğrencilerime etkinlik hazırlamak için mecburen okuldaki bilgisayarda office 2007 kullanarak etkinliklerimi hazırlıyorum.

openoffice uygulamasında handwritingmutlu stilinde yazı fontunu bir türlü bulamadım, eğer bilen varsa o fontun ismini söyleyebilir mi ya da o fonta ulaşmamı sağlayabilir mi?

Burada bulunan dosya işini görecektir.

Dosyada; bitişik, ayrı, çizgili, yönleri oklarla gösteren birde ekran görüntüsüne koymamışım kesik çizgili (çocukların birleştirerek el alışkanlığı kazanmaları için) olmak üzere altı adet yazı tipi var.  Pardus'ta  bilgisayar >sistem ayarları> Yazı tipi kurucu yolunu izleyerek kurabilirsin. Ben de 1. sınıf okuturken kullanmıştım.

Yanıtla