Laser yazıcım kağıdı boş çıkarıyor.

emurec
bilgi
ileti adresi
04-02-2009 21:59

Merhaba arkadaşlar,

Oki B4100 laser yazıcım var. Windows altında yazıcım çok güzel çalışıyor. Ancak Pardus'ü kurduktan sonra nedense yazıcımı bir türlü kullanamadım. 'Yazıcı ekle' bölümünden yazıcı sürücüsünü otomatik olarak buluyor (Oki B4100). Ancak kurulumu tamamladıktan sonra herhangi bir belge çıkarmak istediğimde, hem boş sayfa çıkarıyor (bu arada tonerim doludur!) hem de sayfaları çıkarmayı durduramıyor. Sürücü Pardus Wiki' de de bulunuyor.

Bu sürücüyü sağlıklı olarak sistemime nasıl yükleyebilirim?

Not: Bu arada yazıcı sistemlerini de değiştirmeme rağmen sorun devam ediyor..

Her şey 'Özgürlük için'!

NOT: Bu sorunum aşağıdaki yollar izlenerek çözülmüştür.

etiketyazıcı
Bu ileti 3 kez değiştirilmiş olup, son kez 05-02-2009 17:03 tarihinde emurec tarafından değiştirilmiştir.

Pardus Anka: İhtilal!

ihtilalanka

Bu Pardus'un küllerinden yeniden doğuşunun hikayesidir. Bak evlat, bugün sana kralların şehrinde, kralcıklara baş kaldıranların efsanesini anlatacağım... Dünyayı toz pembe gören, masallar aleminde yaşadığını düşünenleri gerçeğe çağıran bir hikayedir bu.

Calligra 2.5.5 Çıktı!

calligralogo_1

Calligra ekibi; Calligra Suite'in bir dizi önemli hata düzeltmesi içeren 2.5.5 sürümünü duyurdu ve herkese en kısa sürede bu yenisürüme güncelleme yapmasını önerdi.

KDE 4.10 RC3 Çıktı!

Final sürüme ilişkin bir ertelemeden sonra son dakika değişikliklerine uyum sağlamak üzere KDE geliştiricileri, KDE 4.10 için üçüncü bir sürüm adayı yayınladı. Bu sürümün, 6 Şubat 2013'te çıkarılması planlanan KDE4.10'dan önceki son sürüm adayı olduğu söyleniyor.

emurec
bilgi
ileti adresi
05-02-2009 16:59

Arkadaşlar,

Sorunumu kendim çözdüm.

Otomatik yüklenen b4100 sürücüsünü yüklemeyin. Eğer yüklediyse de silin.

Depodan hp yazıcı paketini(foomatic+hpijs) kurun.

Tasma-Çevre birimleri-ekle yollarını takip ederek yeni bir yazıcı sürücüsü yükleyeceğiz.

Yazıcıyı usb den bağlayın ve açın.

-Yazıcı/ sınıf ekle

-Yerel yazıcı-

-Usb deki yazıcınızı seçin

-Üreticiden:hp  modelden:laserjet 1100 foomatik/hpijs seçin.

-İleri ileri tıklayarak yazıcınıza bir isim verin

ve en sonunda yüklemeyi bitirin.

Artık Oki B4100 yazıcınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

KubilayK
Sürüm: Pardus 2011
bilgi
ileti adresi
05-02-2009 17:16

Eğer bir hata girişi yoksa, siz yeni bir hata olarak bildirin. Çözüm şeklinizi de anlatın. Böylece gelecek güncellemeler ile sizden sonraki kullanıcılar aynı sorunu yaşamasın. Şimdiden teşekkürler.

Hep destek, Tam destek. Gönüllülerin işletim sistemi PARDUS. ;)
emurec
bilgi
ileti adresi
05-02-2009 22:42

Rica ederim.

Pardus'de yeniyim. Bundan önce sürekli Windows işletim sistemini kullandım.Sürekli bug, spam, açıklar,devasa güncellemeler, virüsler, trojanlar, vs....

Bir öğretmen olarak artık ulusal işletim sistemimize geçmenin zamanı gelmiş diyorum. Pardus de buna hazır olduğunu gösteriyor.

Pardus'ü destekliyorum. Aynı zamanda Pardus'ü insanlarımıza yaymak istiyorum. Bunu nasıl yapabileceğim hakkında bilgi verirseniz çok seviirim.

İyi çalışmalar...

dr_mali
bilgi
ileti adresi
17-05-2009 13:22

Harikasınız beyefendi benim içinde büyük sorun olmuştu o yüzden tekrar vistaya dönmek zorunda kalmıştım çok teşekkür ediyorum

emirhan
Sürüm: Pardus 2009
bilgi
ileti adresi
25-06-2009 22:24

kablo ucuz kabloysa ondan olabillir iyi birr usb kablosu alın ve drive bidaha kurun

www.urban-tr.com
Yanıtla