Açık Kaynak En İyi Video Düzenleyiciler

Açık Kaynak Yazılım dünyasında video düzenleyiciler hatırı sayılır miktarda çok yol kat ettiler. Üstelik bir çok pahalı yazılımın yaptığı işi de kolaylıkla yapabiliyorlar. Bu yazımızda sizler için günlük kullanımdan profesyonel kullanıma kadar pek çok alanda kullanabileceğiniz açık kaynak video düzenleyici yazılımları derledik.

1.KDENLIVE

 

Proje ilk olarak 2002 yılında Jason Wood tarafından başlatıldı. 2002’den bu yana oldukça büyük yol kat eden Kdenlive oldukça maharetli ve çok güzel işler çıkarıyor. Profesyonel projelerinizde rahatça kullanabileceğiniz bu yazılım hayal gücünüz ile doğru orantılı çalışıyor. Sizin için her şeyi pratik bir şekilde yapabiliyor. Renk düzenlemeden ses mikserine, timeline düzenlemelerinden çeşitli efektlere kadar pek çok şeyi Kdenlive size sunuyor.

2.OPENSHOT

Temel olarak Python programlama dili ile yazılmış olan Openshot ev kullanıcıları için pratik kullanıma öncelik veriyor. Pek çok video ve ses kütüphanesini destekleyen Openshot video düzenleme işlerinizi en hızlı ve en kolay şekilde yapmanıza olanak tanırken hızlı dışa aktarma (Render) performansı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

3.PITIVI

Pitivi oldukça şirin, hafif ve pratik bir video düzenleme yazılımı. Açık kaynak topluluğundan aldığı güç ile her yeni versiyonunda yeni özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Özellikle deneyimsiz kullanıcıları hedef alan Pitivi oldukça pratik, akıcı ve hızlı bir şekilde video düzenlemenize ve paylaşmanıza olanak tanıyor.

4.SHOTCUT

2011 yılında geliştirilmeye başlanan Shotcut son yıllarda adından söz ettirmeyi başardı. Pek çok özelliği bünyesinde barındıran Shotcut videolarınız üzerinde her türlü düzenleme yapmanıza olanak tanıyor. Aynı zamanda kısa yolları ile kullanımı da pratikleştiriyor. Pek çok ses ve video kütüphanesini destekleyen Shotcut ile yaratıcılığınızı zorlayabilirsiniz.

5.BLENDER

Bir yazılım düşünün ki onu kurduğunuz zaman hem katı modelleme yapıp, hem animasyonlar tasarlayıp hem de video düzenleye bilesiniz. C, C++ ve Python dillerinin gücünü bünyesinde barındıran Blender sizin için video düzenleme işinin akıllara gelen her kısmını yapıyor. Dilediğiniz tüm video düzenlemelerini Blender ile en profesyonel şekilde yapabilirsiniz. Hayallerinizi sahneye dökmeniz için ihtiyacınız olan tek şey Blender.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir