Dizüstü pc de kablosuz ağı açma tuşu çalışmıyor

autocadokulu
Sürüm: Pardus 2009
bilgi
ileti adresi
13-11-2009 14:53

Merhaba arkadaşlar,

Deli gibi aramama rağmen bulamadım bu problemin çözümünü (eğer arama/arattırma özürlü değilsem)

Fujitsu Siemens Amilo 1650 taşınabilir bilgisayarımda normal klavyeden ayrı kapama tuşunun yanında bir dokunmatik tuş ile kablosuz ağ sinyalini açmam gerekiyor. Win XP de bunu Power Manager Version 1.11.5 diye küçük bir programcık ile yapıyorum. Bu programcık aynı zamanda fanın %50 hızla çalışmasını ve pil ile kullanımda daha az pil tüketimini sağlıyor.

Ancak Pardus ta bu tuş çalışmıyor. Bilgisayarımın Bios setup bölümünde ise kablosuz ağı açmak için herhangi bir seçenek bulamadım.

Işığın yanıp yanmaması hiç önemli değil, internet bağlantısı yapabileyim yeter. Çünkü odamda yerel ağ kablo hattı yok ve buraya kablo çekmeye uğraşmak çok zahmetli olacak. (Denedim, kablo ile ağa/internete bağlanabiliyorum)

FTP ile web sitesi yönetiminde bilgisayarımdan servara sık sık virüs bulaştığı için XP ye veda etmek istiyorum, bu nedenle Pardus'a geçebilmeyi (başlangıçta zorlansam da) çok istiyorum.

Kablosuz ağ sinyalini nasıl açabilirim? Değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

etiketkablosuz internet

Pardus Anka: İhtilal!

ihtilalanka

Bu Pardus'un küllerinden yeniden doğuşunun hikayesidir. Bak evlat, bugün sana kralların şehrinde, kralcıklara baş kaldıranların efsanesini anlatacağım... Dünyayı toz pembe gören, masallar aleminde yaşadığını düşünenleri gerçeğe çağıran bir hikayedir bu.

Calligra 2.5.5 Çıktı!

calligralogo_1

Calligra ekibi; Calligra Suite'in bir dizi önemli hata düzeltmesi içeren 2.5.5 sürümünü duyurdu ve herkese en kısa sürede bu yenisürüme güncelleme yapmasını önerdi.

KDE 4.10 RC3 Çıktı!

Final sürüme ilişkin bir ertelemeden sonra son dakika değişikliklerine uyum sağlamak üzere KDE geliştiricileri, KDE 4.10 için üçüncü bir sürüm adayı yayınladı. Bu sürümün, 6 Şubat 2013'te çıkarılması planlanan KDE4.10'dan önceki son sürüm adayı olduğu söyleniyor.

Vedat_Demir
bilgi
ileti adresi
13-11-2009 15:51

Fujitsu Siemens: Amilo A 1650 G Aygıt sürücü listesi

Wireless sürücüsü kulanım klavuzu ile kablosuz ağ kullanılabilir.

Kablosuz ağ kartının konfigürasyonu örneği kullanılabilir.

Denenmemiştir.

Wireless tuşu için kernel versiyonları uyumlu yamalar bulunabilir.

Bu ileti 3 kez değiştirilmiş olup, son kez 13-11-2009 16:03 tarihinde Vedat_Demir tarafından değiştirilmiştir.

"Cumhuriyet, fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz" . . . K. Atatürk
autocadokulu
bilgi
ileti adresi
14-11-2009 23:46

Cevap için çok teşekkür ederim,

Seçenekleri deniyorum, başarabilirsem eğer hangi yöntemle yapabildiğimi buraya yazacağım.

autocadokulu
bilgi
ileti adresi
21-11-2009 18:24

İlgili sayfaların hiçbirinden çözüme dair sonuca ulaştırıcı bilgi edinemedim, bazılarının ne olduğunu bile anlamadım. Bazılarını da yapamadım. Konsoldan girilecek komutları bulsam en kolayı o olurdu...

MaviAtes
bilgi
ileti adresi
21-11-2009 19:30

Şu adreste seninle aynı bilgisayara sahip birisi aynı sorunun çözümünü anlatmış.

3 yol önermiş, fakat orada Ubuntu'yla çalışmış ve /etc/modprobe.d/options dosyasında değişiklik yapmayı önermiş fakat ben, şu anda benim masaüstü bilgisayarımda bu dosyayı bulamadım.

Öyle istiyorum ki, Türk dili bilim yöntemleriyle kurallarını ortaya koysun ve her dalda yazı yazanlar bütün terimleriyle çoğunluğun anlayabileceği güzel, ahenkli dilimizi kullansınlar. _____Mustafa_Kemal_ATATÜRK_____
autocadokulu
bilgi
ileti adresi
22-11-2009 17:11

Teşekkür ederim, deneyip sonucu buraya yazacağım.

Zingiberaceous
bilgi
ileti adresi
16-12-2009 02:23

Aynı sorun bende de var benim bilgisayarım LG X130 netbook. fn+f6 tuşuyla açılıp kapanması gerekiyor ama pardusta olmuyor. Yukardaki cevapları okudum ama sorunu çözemedim bi türlü, lg'nin sitesinde linux sürücüsü yok.

Yardımlar için şimdiden teşekkürler..

Yanıtla